Kategorie:
Datum:
15.12.2020
Seznam článků

Pomáhá vám s vaší investicí do nemovitosti realitní kancelář? Prodáváte přes realitku svou nemovitost?

Před samotnou spoluprací s realitní kanceláří vám doporučujeme přečíst si nový zákon o realitním zprostředkování, který nabyl účinnost 3. března 2020. Nové změny v zákoně přispívají k širší ochraně klientů realitních zprostředkovatelů.

Mezi ně patří omezená délka výhradního zprostředkování. Účelem tohoto omezení je ochránit klienta realitní kanceláře před její nedostatečnou aktivitou. Smlouva o výhradním zprostředkování se uzavírá mezi realitním zprostředkovatelem a jeho klientem a omezuje právo klienta danou realitní službu poptávat po jiném zprostředkovateli nebo uzavřít realitní smlouvu sám.

Investice do nemovitostí, výhradní zastoupeníNově je možné sjednat exkluzivní neboli výhradní zprostředkování maximálně na půl roku s následnou možností prodloužení.

Dále zákon stanovuje délku výpovědní doby zprostředkovatelské smlouvy uzavřené na dobu neurčitou. Zde je výpovědní lhůta maximálně jeden měsíc.

Investice do nemovitosti s sebou váže mnoho právních úskalí. Určitě není od věci si nechat zkontrolovat každou smlouvu vlastním právníkem.

Všechny ZPRÁVY Z TRHU NEMOVITOSTÍ.

Co se děje na trhu?
4× ročně vydáváme investiční zpravodaj. O novinkách, realitních příležitostech i rizicích. Pošleme ho i vám?